08/05/17

WARSZTATLON

 

Warsztatlon w ramach Festiwalu Przestrzeni Miejskiej !

 

Szósta edycja Festiwalu Przestrzeni Miejskiej to wyjątkowa okazja do rozmowy o życiu społecznym i przestrzennym Rzeszowa. W tym roku nowością w festiwalowym programie jest 24-godzinny Warsztatlon współorganizowany przez rzeszowskie środowisko startupowe: KWADRAT, Google Developer Group, Rzeszów Startup Accelerator.

Warsztatlon to pierwszy w Polsce warsztat, który powstał, aby pomóc miastom zrozumieć potrzeby społeczeństwa. Każdy mieszkaniec może zaproponować zmiany i wspólnie z innymi osobami opracować nowe rozwiązanie, aby tworzyć przyjazną przestrzeń miejską.

Zależy Ci żeby Rzeszów rozwijał się, a dzięki temu poprawiała się jakość życia w naszym mieście? Masz pomysły na wprowadzenie zmian i chcesz je przedstawić innym?

Przyjdź 20 maja na WARSZTATLON – 24 godzinny miejski hackathon pt. „Live Life”, podczas którego będziesz miał okazję wspólnie z innymi pracować nad wprowadzeniem Twojego pomysłu w życie naszego miasta.

Wydarzenie podzielone jest na trzy etapy:
✔ 24h hackathon – prezentacja pomysłów i ich realizacja,
✔głosowanie internautów na projekty, czas na dopracowanie prototypów,
✔ gala finałowa – prezentacja projektów i wyłonienie zwycięzców.
Podczas dni Festiwalu Przestrzeni Miejskiej wszystkie projekty będą prezentowały się odwiedzającym i wezmą udział w ostatecznym spotkaniu z jury, które wyłoni zwycięzców.

Zarejestruj się i kup bilet już teraz!
REJESTRACJA: www.goo.gl/forms/Mx3l9MbPMmDTuRqD2
BILETY: www.warsztatlon.evenea.pl

WARSZTATLON jest skierowany do wszystkich mieszkańców naszego miasta, którzy chcą wprowadzić zmiany poprawiające codzienne życie, a za tym nasze funkcjonowanie w Rzeszowie.

Masz pomysł, a nie masz zespołu? Nie martw się! Jest możliwość udziału z tzw. „wolnej stopy”
i dołączenia do spontanicznie powstających zespołów już na miejscu.

Harmonogram:
18 kwietnia – 19 maja 2017 r. – rejestracja uczestników,

bilety:
19 zł – promocyjne do 31.04.2017 r.
34 zł – normalne do 07.05.2017 r.
49 zł – ostatniej szansy do 19.05.2017 r.

I etap: 20 – 21 maja 2017 r.
WARSZTATLON
10:00 – Rejestracja
11:45 – Rozpoczęcie
12:00 – Start
15:00 – Obiad
20:00 – Kolacja
09:00 – Śniadanie
12:00 – Ocena projektów
14:00 – Prezentacje najlepszych projektów – 5 minutowe pitche
15:00 – Ogłoszenie wyników i zakończenie hackathonu

II etap: 21 – 31 maja 2017 r.
– głosowanie internautów (mieszkańców) na projekty
– czas na dopracowanie projektów

III etap: 1 – 3 czerwca 2017 r.
– prezentacja pomysłów podczas Festiwalu Przestrzeni Miejskiej
– wyłonienie zwycięzców

 

Zapraszamy do wspólnej pracy w celu tworzenia lepszego Rzeszowa oraz poprawienia jakości życia  w stolicy Podkarpacia. Startujemy 20 maja, o godzinie 10.00 w Podkarpackiej Przestrzeni Kreatywnej – KWADRAT, ul. Bardowskiego 4, Rzeszów. (telefon kontaktowy: +48 790 462 462)

no responses
WARSZTATLON
08/05/17

WARSZTATY FORM UŻYTKOWYCH W BETONIE LAFARGE

 

 

Piątek,  1 czerwca 

Rzeszów, godz. 12.00, dziedziniec kamienicy przy al. Piłsudskiego 8 – 10 – warsztat otwarty dla uczniów, studentów i architektów (20 – 35 osób)

Warsztaty dla dzieci i młodzieży podczas, których będą mogli oni zaprojektować swoją przestrzeń miejską. Na warsztatach zostaną zadane zadania, które pozornie nie są związane z tematem, a które pobudzają kreatywność i pomagają znaleźć temat przewodni wybranego miejsca. Przebieg i formuła warsztatów dostosowana jest do grupy wiekowej i specyfiki miejsca. Dokładny temat warsztatów  połączony z tematem przewodnim tegorocznego Festiwalu Przestrzeni Miejskiej.

Warsztaty projektowe – cztery grupy wiekowe po 1 – 1,5 godzin: przedszkolaki, podstawówka, gimnazjum/liceum, studia. Na warsztatach zostanie przedstawiony podział funkcjonalno-przestrzenny, a każda grupa będzie miała za zadanie „wypełnić” przestrzeń przeznaczoną dla niej. W ramach podsumowania warsztatów dzieci i młodzież zaprezentują swoje makiety uczestnikom festiwalu.

Dodatkowo: gry terenowe np. zbieranie złotych sztabek (wykonane z betonu) , domino z  betonowych płytek i  układanie wieży Jenga z betonowych klocków.

 

no responses
23/05/16

WARSZTATY DLA DZIECI

 

 

Rzeszów, 1  czerwca, dziedziniec kamienicy przy al. Piłsudskiego 8-10 (sala na parterze kamienicy)

Warsztaty architektoniczne ArchiChild mają za zadanie pobudzić kreatywność. Podczas warsztatu “Miasto marzeń” dzieci zostaną wprowadzone w tematykę urbanistyki. Uświadomią sobie znaczenie zieleni, wysokości i zagęszczenia budynków oraz transportu w mieście. Wspólnie doświadczymy zjawisk tj. rozproszenie, naturalna przestrzeń oraz tłum.

Miasto idealne to takie w którym panuje pełna harmonia, tworzona z myślą o zieleni i ekologii. Do jego stworzenia wykorzystamy dostępne na co dzień materiały, które w większości pochodzą z recyclingu, dzięki czemu dzieci będą wiedziały dlaczego tak ważne jest segregowanie śmieci.

UWAGA ! Na warsztaty „Miasto marzeń” obowiązują zapisy !
Rzeszów, 2 czerwca, godz. 12.00 – 17.00, podwórko kamienicy przy al. Piłsudskiego 8-10

Czy wiecie, że Hong-Kong to najbardziej zaludnione miasto na świecie? Największy procent jego zabudowy to wysokościowce, które pozwalają zmieścić ogromną ilość mieszkańców w przeliczeniu na m2. Podczas warsztatów zwrócimy uwagę jak rodzaj zabudowy wpływa na ilość ludności, jakość życia mieszkańców oraz czym się charakteryzuje? Czy uda nam się zbudować miasto bardziej zaludnione od Hong-Kongu?

Warsztat otwarty ! Zapraszamy do zabawy dzieci wraz z rodzicami!

 

Rzeszów, 1 – 2 czerwca, godz. 15 – 18.00; 3 czerwca – finał, godz. 11.00 – podwórko kamienicy przy al. Piłsudskiego 8-10

Małe Instrumenty „Samoróbka” – warsztaty budowy eksperymentalnych instrumentów.

Projekt zainicjowany działalnością wrocławskiej grupy artystycznej Małe Instrumenty. Jego celem jest generowanie nowych, odkrywczych, oryginalnych instrumentów, które pozwalają wykonawcom na tworzenie nowej muzyki. Ukształtowana grupa aktywnych uczestników warsztatów stanie się konstruktorami instrumentów, a następnie wykonawcami i autorami muzyki.

Warsztaty prowadzone w ramach „Samoróbki” zmierzają w stronę odkrywania własnych rozwiązań w dziedzinie budowy eksperymentalnych instrumentów muzycznych jak i amatorskiego działania, nieskrępowanego poszukiwania, akceptującego w takim samym stopniu oczekiwane sukcesy i twórcze porażki. Każdy uczestnik warsztatów może spróbować zbudować  grający obiekt korzystając z techniki i doświadczenia prowadzących warsztaty. W trakcie pracy w praktyczny sposób będzie można poznać podstawowe zasady działania instrumentów muzycznych oraz proste metody nagłośnienia nawet bardzo cichych dźwięków. Ważną cechą proponowanych prac jest niska cena i powszechna dostępność materiałów, które posłużą nam do wykonania grających obiektów.

UWAGA ! Na warsztaty obowiązują zapisy ! (zgłoszenia prosimy przesyłać na adres: promocja@estrada.rzeszow.pl)

 

Paweł Romańczuk  – muzyk, kompozytor, od 2006 roku rozwija poszukiwania w dziedzinie małych instrumentów. Jest autorem muzyki do filmów, spektakli teatralnych. Buduje własne instrumenty, konstrukcje grające, tworzy instalacje dźwiękowe. W 2010 roku opublikował pierwsze opracowanie historii toy piano. Jest autorem książki­podręcznika o budowie własnych instrumentów muzycznych. Prowadzi warsztaty, prezentacje, wykłady i wystawy związane z instrumentami i eksperymentami dźwiękowymi.

 

no responses
WARSZTATY DLA DZIECI