Razem z SARP oddział w Rzeszowie, w ramach bliskich spotkań z Architekturą „ARCHI – CZWARTKI”, zapraszamy serdecznie 6 czerwca o godz. 17.00 do Ratusza w Rzeszowie na którym o swojej pracy, życiu, pasjach i projektach opowie nam architekt BOLESŁAW STELMACH.
Spotkamy się w sali ślubów Ratusza Miejskiego (Rzeszów, Rynek 1).

BOLESŁAW STELMACH to Dyrektor Narodowego Instytutu Architektury i Urbanistyki utworzonego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Od 1985 roku, Generalny projektant w Stelmach i Partnerzy Biuro Architektoniczne Sp. z o.o., istniejącym od 1992 roku, specjalizującym się w projektach urbanistycznych i architektonicznych miast, ogrodów i domów. Obszar działalności biura obejmuje całą Polskę, a główna siedziba mieści się w Warszawie i Lublinie.
Nazywany „wirtuozem szkła i betonu”, wielokrotnie nagradzany w ogólnopolskich i międzynarodowych konkursach architektonicznych. Twórczość architektoniczna Bolesława Stelmacha cechuje niezwykła konsekwencja realizacji proekologicznych, funkcjonalnych obiektów o bardzo współczesnym, pięknym wyrazie, wzbogacających zastany kontekst przyrodniczy i szanujących otoczenie kulturowe. Za te cechy w 2010 roku Stowarzyszenie Architektów Polskich przyznało mu najwyższe wyróżnienie – Nagrodę Honorową SARP.