W świecie opanowanym przez człowieka, opętanego żądzą podporządkowania swojej woli wszystkiego i wszystkich wokół… W przestrzeniach tworzonych przez ludzi i dla ludzi, to budynek i jego forma odgrywają główną rolę.

Człowiek stanowi jeden z elementów architektury i krajobrazu miasta. Jest jedynie odnośnikiem skali i jego nierozerwalną częścią.

Wystawa w niecodzienny sposób pozwala odkrywać przestrzeń miejską uchwyconą i zamkniętą w fotografiach wykonanych przy użyciu – zdawać by się mogło: ordynarnego narzędzia – smartfona.

Harmonijne kadry oraz ukazanie współzależności człowieka z architekturą, mogą sprawiać odczucie, że w zgiełku i pędzie, którymi ogarnięte są współczesne metropolie, mamy szansę odnaleźć również miarowy rytm.

Niekonwencjonalna wystawa zbudowana z kodów QR, kryjących w sobie miejsca nietypowe, czasem zapomniane lub przeciwnie – znane i lubiane.

Pozwala dostrzec w przestrzeni miejskiej symetrię, prostotę oraz różnorodność form, stylów i kolorów. To istna symbioza organizmów żywych i nieożywionych.

Odkrywaj zakamarki Rzeszowa, Katowic, Lublina, Warszawy, Wrocławia, Innsbrucka oraz Kopenhagi. Wystarczy, że użyjesz prostego skanera kodów szybkiego dostępu.